Dom Jana Pawła II jest jedną z części
Uniwersytetu Jana Pawła II na Polach Lednickich.

Nasz ośrodek znajduje się w połowie drogi między Gnieznem a Poznaniem. Jadąc drogą główną, skręcamy na wysokości miejscowości Lednogóra. Stamtąd już około 6 km prostej drogi wzdłuż Jeziora Lednickiego. Następnie we wsi Skrzetuszewo, należy skręcić w prawo (za strzałką) i po przejechaniu około 1 km dojadą Państwo na miejsce.

(kliknij na mapę aby powiększyć)
źródło mapy: www.mapa.szukacz.pl

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)
na fotografii wyraźnie widać drogę z Lednogóry do Skrzetuszewa, i Skrzetuszewa do ośrodka Lednickiego.


Na miejscu oprócz samego Domu Jana Pawła II, wybrać się można na spacer po Polach Lednickich, na których co roku spotyka się Polska Młodzież podczas Ogólnopolskiego Apelu III Tysiąclecia LEDNICA 2000. Centralnym miejscem Pola - jest "Brama Ryba" oraz Krzyż z Giewontu - dar Andrzeja Bachledy Curusia z Zakopanego. Za Bramą Rybą, znajduje się zejście do Jeziora.
Istnieje możliwość odprawienia swoistego nabożeństwa (na polu - ok. 40') opierającego się w znaczym stopniu na w/w symbolach. Do tgo celu przygotowany mamy specjalny kosnpekt. Zachęcamy do takiej - dojrzałej i podniosłej formy nawiedzenia tego miejsca.W głównym budynku ośrodka (największym), znajduje się kaplica z Najświętrzym Sakramentem. Na parterze znajduje się nasz sklepik lednicki, w którym to można zakupić liczne publikacje, oraz pamiętki lednickie oraz otrzymać bezpłatne materiały promocyjne.

Do Państwa dyspozycji oddany jest również parking, oraz toalety (w głównym budynku).

Cały teren ośrodka jest miejscem sakralnym, któremu należna jest odpowiednia cześć. Prosimy o godne zachowanie!